Galeria zdjęć

Marcin Kydryński - podczas kręcenia reportażu (19.05.2010)

Odwiedza wiele miejsc jak sam stwierdza ale wraca do tych z charakterem a szczególnie tam gdzie "sjestują" i smacznie gotują.

Marcin Kydryński to znany dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf. Od prawie ośmiu lat prowadzi w radiowej "Trójce" autorską audycję muzyczną "Siesta". W każdym wydaniu "Siesty" Kydryński w niedzielne popołudnie zaskakuje słuchaczy zestawiając pozornie nieprzystające do siebie utwory, mieszając gatunki i żonglując konwencjami. Bez względu na styl muzyczny "Siesta" zawsze prezentuje utwory wysmakowane i prawdziwie wytrawne.

Inspiracje do każdej z audycji Marcin Kydryński odnajduje nie tylko podczas swoich licznych podróży, ale także w zaciszu własnego domu. Jest on bowiem właścicielem jednej z najciekawszych w Polsce kolekcji płyt z muzyką z całego świata. W ciągu 22 lat udało mu się zebrać imponującą kolekcją płyt z fascynującą muzyką: od Van Halen po Wolfganga Amadeusza Mozarta, od Duke'a Ellingtona po Johna Zorna, od muzyki filmowej najwyższej próby po ludowych artystów z odległych krajów. Już niebawem ta wyjątkowa kolekcja zmniejszy się. Dziennikarz ogłosił bowiem, że jest gotów oddać 300 płyt "w dobre ręce".